YARIŞMA KURALLARI

  • Yarışma Ulusal ve Uluslar arası tüm sporculara açık olacaktır.
  • 2000 ve öncesi doğumlu yeterli sağlık koşullarına sahip bay/bayan koşucular yarı marathon, 10 km ve 5 km koşusuna katılabilirler.
  • Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz.
  • Yarış sabahı göğüs numarası ya da chip teslimi yapılmayacaktır.
  • Numara ve Çanta Dağıtımı Koşu öncesi 17 Kasım 2018 Cuma günü Selçuk İstasyon Meydanında kurulacak olan Stantta Katılımcılara göğüs numarası ölçüm chip’i ve koşu tişörtleri verilmektedir. Göğüs Numarası bir başkasına devredilemez. chip’i olmayan yarışmacının derecesi ölçülemez. Resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.
  • Yarışma katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizatör firma , Selçuk Belediyesi ve adı geçen hiçbir kuruluş her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç-gereçler de dahildir. Spor alanında tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

Diskalifiye : Göğüs numarasının ve chip başka kişilere devredilmesi, yarış güzergâhından çıkılması veya güzergâhın değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir. Parkur’un belli noktalarında yarışma kamera ile izlenecektir.

Başlangıç Noktası Hizmetleri : Giyinme kabinleri veya eşya otobüsleri Selçuk İstasyon Meydanı noktasında sağlanacaktır. Belediye’nin tesislerinde tuvaletler bulunacaktır.

Bitiş Noktası Hizmetleri : Su, meyve, içecek, tuvalet, giyinme kabinleri veya otobüsleri çantaları teslim alma hizmetleri bitiş noktasında sağlanacaktır. Tıbbi hizmet sağlanacaktır. Ödül töreni yapılacaktır.

Kişisel Eşyalar: Katılımcıların önemli ve değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi ,tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

 

Ephesus

UNESCO Dünya Mirası Yolunda
Ajans Bee © 2019. Her Hakkı Saklıdır.