YARIŞMA BİLGİLERİ

 • Internatıonal Ancıent City Ephesus Half Marathon ‘u 21.097,5 km ,10 km, ve 5 km olarak 3 ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.
 • 21K-10K ve 5K Kategorilerinde Bay-Bayan olmak üzere ilk üç sporcu ödül almaya hak kazanacaktır. Sadece 21Km’de yaş tasnifi yapılacaktır. 21K Bay-Bayan Yaş Kategorileri
  35-39 / 40-44 / 45-49 / 50-54 / 55-59 / 60+
 • Başlangıç ve Bitiş Noktası: Yarışma Selçuk İstasyon Meydanından başlayacak olup, başlangıç noktasında son bulacaktır.
 • Internatıonal Ancıent City Ephesus Half Marathon ‘u “IAAF’’ kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir. Yarış ve Güzergâh Kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından ve güzergâhta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.
 • Yarışma ile ilgili sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, Chip sistemi kurulumu yarışmayı düzenleyen Selçuk Belediyesi ve Ömür Spor Malzemeleri Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından sağlanacaktır.
 • Yüklenici Firma yarışmanın bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte teknik delegeye teslim edecektir. İl Temsilciliği resmi sonuçları onaylayarak Organizasyon Koordinatörüne teslim edecektir.
 • Katılımcılar kendilerine ait özel içeceklerini 17 Kasım 2018 tarihinde teslim edebilirler.
 • Yarışma bitiminde tüm katılımcılara anı madalyası ve kumanya verilecektir.
 • Sağlık ve Güvenlik: Sağlık ve Güvenlik hizmetleri Yarışma öncesi ,yarışma anında ve sonrasında hizmet verecektir.
 • Su ve Sünger İstasyonları: Yarışmada 2,5-5-10-15-20. kilometrelerde su istasyonu ve 7,5-12,5-17,5 kilometrelerde ise sünger istasyonu bulunacaktır.

KAYIT BİLGİLERİ

Kredi Kartı ve Banka Kartı ile ödeme yapmış olan katılımcılarımız kayıt onaylarını ve göğüs numaralarını internet sitemizde online kayıt bölümünde linki bulunan Kayıt Sorgulama sayfasından TC kimlik numaraları ile öğrenilebilir. Havale yoluyla ödeme yapan katılımcılarımız kayıt işlemini tamamlandıkları gün ödeme işlemini gerçekleştirmek zorunda. Yarışmanın son kayıt tarihine kadar ödeme yapılmayan kayıtlar sistem tarafından iptal edilecektir.

 • Havale yolu ile işlem yapan katılımcılar ödeme yapıldıktan 2 gün sonra online kayıt bölümünde linki bulunan Kayıt Sorgulama sayfasından TC kimlik numaraları göğüs numaralarını öğrenebilirler.
 • Kayıt onayı için E-Posta yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt Ücretleri
* Katılım Ücreti: 85 TL

* 5 tl Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından tüm özel koşu organizasyonlarına uygulanan zorunlu kişisel sağlık sigorta bedelidir.
* Branş değişikliği kesinlikle yapılmayacaktır.
* Son kayıt tarihi: 15.11.2018

Kayıt İptali: Herhangi bir sebeple marathona katılmama durumunda kayıt bedeli iade edilemez, kayıt başkasına devredilemez ve isim değişikliği yapılamamaktadır

Göğüs numaraları renkleri:

Yarı maraton : 21K :KIRMIZI
10K : MAVİ
5K: SİYAH

Ephesus

UNESCO Dünya Mirası Yolunda
Ajans Bee © 2019. Her Hakkı Saklıdır.